ENERGY CELLS

Energy cells komanda įgyvendina strateginę reikšmę Lietuvai turintį energijos kaupimo įrenginių sistemos projektą. 2021 m. liepos pabaigoje Lietuvos Respublikos Vyriausybė paskyrė šią bendrovę momentinį izoliuoto darbo elektros energijos rezervą Lietuvai turinčių užtikrinti kaupimo įrenginių operatore ir patikėjo jai valdyti elektros kaupimo įrenginių sistemą.

„Energy cells“ įrengs ir į Lietuvos energetikos sistemą integruos keturių energijos kaupiklių (baterijų) sistemą, kurių bendra suminė galia ir talpa sieks 200 megavatų (MW) ir 200 megavatvalandžių (MWh). Keturis po 50 MW galios ir 50 MWh talpos energijos kaupimo įrenginių parkus „Energy cells“ įrengsVilniuje, Šiauliuose, Alytuje ir Utenoje.Tai yra didžiausias Baltijos šalyse ir vienas didžiausių tokio tipo projektų Europoje.

Lietuvos elektros energijos kaupimo įrenginių sistema yra reikalinga siekiant užtikrinti Lietuvos energetikos sistemos saugumą ir galimybę dirbti izoliuotu režimu. Momentinį izoliuoto darbo elektros energijos rezervą Lietuvai iki sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais (KET) užtikrinsianti energijos kaupiklių sistema po sinchronizacijos bus naudojama iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaminamos energijos integracijai.

Plačiau apie projektą skaitykite www.energy-cells.eu

Šiuo metu prie „Energy cells“ komandos kviečiame prisijungti

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-02-15