„Amber Grid“ valdybos pirmininku išrinktas Paulius Butkus


2024-05-10
  • d2_paulius-butkus.jpg

2024 m. gegužės 10 d. vykusiame „Amber Grid“ valdybos posėdyje išrinktas valdybos pirmininkas, kuriuo tapo „Amber Grid“ valdybos narys ir „EPSO-G“ grupės plėtros ir inovacijų vadovas Paulius Butkus. „EPSO-G“ įmonių grupėje P. Butkus yra atsakingas už strategijos, inovacijų vystymo, duomenų analitikos ir valdymo bei kitų veiklų vystymo sritis.

„Energetikos sektorius transformacijos kelyje – šiemet turėtų būti patvirtinta Nacionalinė energetinės nepriklausomybės strategija, taip pat „EPSO-G“ grupės įmonių strategija iki 2035 metų ir gairės iki 2050 metų. Įgyvendinant Lietuvos energetikos viziją, itin svarbus vaidmuo tenka „Amber Grid“ tiek užtikrinant perdavimo tinklo patikimumą ir saugumą, tiek toliau integruojant į tinklą biometaną, tiek ir kartu su Šiaurės bei Baltijos šalių partneriais vystant vandenilio koridorių. Įmonė jau yra padėjusi pamatus žaliosios energetikos plėtrai, todėl itin svarbu išlaikyti tempą ir kartu ieškoti naujų galimybių, stiprinant šalies ir regiono energetinį saugumą“, – sako naujai išrinktas „Amber Grid“ valdybos pirmininkas P. Butkus.  

Beveik 10 metų darbo patirtį energetikos sektoriuje turintis P. Butkus, prieš prisijungiant prie „EPSO-G“ grupės, ketverius metus dirbo Briuselyje įsikūrusioje Europos elektros perdavimo sistemos operatorių asociacijos ENTSO-E Strategijos ir suinteresuotųjų šalių valdymo komandos vadovu. Asociacijoje jis buvo atsakingas už bendradarbiavimą su tarptautinėmis institucijomis, dalyvavo rengiant Europos Komisijos inovacijų finansavimo programas bei inicijuojant tarptautinius projektus.

Kiek anksčiau P. Butkus dirbo bendrovėse „Litgrid“ ir ESO, kuriose vadovavo elektros rinkos plėtros ir inovacijų projektams, buvo atsakingas už nacionalinio duomenų centro inicijavimą Lietuvoje. P. Butkus Vilniaus universitete yra įgijęs branduolinės fizikos bakalauro laipsnį, o Vilniaus Gedimino technikos universitete – elektros inžinerijos magistro bei elektros ir elektronikos inžinerijos mokslų daktaro laipsnius.

P. Butkus taip pat eina ir „EPSO-G“ grupės įmonės – elektros energijos kaupimo sistemos operatorės – „Energy cells“ valdybos pirmininko pareigas.

Šiuo metu „Amber Grid“ valdybą sudaro 5 nariai. Be išrinkto valdybos pirmininko P. Butkaus valdyboje taip pat dirba „EPSO-G“ grupės finansų vadovas Darius Kašauskas, Energetikos ministerijos Energetikos konkurencingumo grupės vadovas Karolis Švaikauskas bei du nepriklausomi valdybos nariai: Peter Loof Helth ir Alexander Feindt.

„Amber Grid“ priklauso energijos mainų ir perdavimo įmonių grupei „EPSO-G“, kuri valdo 96,6 proc. įmonės akcijų.

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-05-22