Būsimų energetikų stipendijoms „EPSO-G“ grupės įmonės skiria per 150 tūkst. eurų


2024-07-10
  • EPSO-G nuotrauka.jpg

Augant specialistų poreikiui verslas investuoja į būsimų darbuotojų rengimą ir jų pritraukimą. Energetikos įmonių grupei „EPSO-G“ priklausančios bendrovės „Amber Grid“ ir „Litgrid“ skiria 156 tūkst. eurų inžinerinės pakraipos studentų skatinamosioms stipendijoms. Aukštųjų mokyklų atstovai sako, kad tik glaudus bendradarbiavimas su verslu gali padėti subalansuoti darbo rinkos paklausą ir pasiūlą.  

2024-2027 mokslo metais pretenduoti į „Amber Grid“ ir „Litgrid“ įsteigtas skatinamąsias stipendijas galės VILNIUS TECH, Kauno technologijos universiteto bei Panevėžio kolegijos pirmakursiai ir antrakursiai. Ilgalaikes stipendijas pažangiems ir motyvuotiems inžinerijos studentams „EPSO-G“ grupės įmonės skirs jau trečius metus iš eilės. Nuo šio rudens pirmakursiams skiriama stipendija bus padidinta iki 300 eurų per mėnesį.

„Tai yra dalis mūsų indėlio į Lietuvos energetikos ateičiai reikalingų specialistų pritraukimą ir jų paruošimą. Jau šiandien matome, kad pagreitį įgaunanti Lietuvos energetikos sektoriaus transformacija reikalauja papildomų žmogiškųjų resursų. Tikimės, kad stipendijos taps papildoma paskata jaunimui pasirinkti perspektyvias inžinerijos studijas ir jas baigus atrasti savo prasmingos karjeros kelią energetikoje“, – sako „EPSO-G“ vadovas Mindaugas Keizeris.

Jis pažymi, jog atnaujintoje Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatoma, kad iki 2030 m. vien valstybės kontroliuojamose energetikos sektoriaus įmonėse papildomai reikės mažiausiai 2500 darbuotojų. Taip pat planuojama, kad maždaug 1300 naujų darbo vietų bus sukurta jūrinio vėjo parkuose.

„Daugelis kompetencijų, kurių artimiausiu metu reikės energetikos sektoriaus įmonėms yra iš ateityje esminėmis tapsiančių kompetencijų sąrašo, ypač jei kalbame apie atsinaujinančią energetiką“, – sako Kauno technologijos universiteto (KTU) Strateginių partnerysčių prorektorė prof. dr. Edita Gimžauskienė. – Gera žinia, kad energetikos sektoriaus specifika yra tikrai tarpdisciplininė, todėl į kompetencijų auginimą gali įsitraukti daugelis inžinerinio profilio institucijų. Verslo iniciatyvos skatinti rinktis inžinerines studijas, steigiant stipendijas yra prasmingas ir sveikintinas žingsnis. Tikiu, kad siekiant kokybiško paklausos ir pasiūlos balanso, yra būtinas visų šios ekosistemos dalyvių įsitraukimas ir bendras darbas”.

Verslo bendradarbiavimas su akademine bendruomene, pasak VILNIUS TECH rektoriaus prof. dr. Romualdo Kliuko, yra esminis įnašas, kuriant intelektinį ir technologinį potencialą, kuris didina ekonomikos konkurencingumą.

„Mūsų studentai kartu su mokslininkais moderniausiose laboratorijose ateitį kuria jau šiandien. Labai svarbu, kad verslo organizacijos skatina mūsų talentus augti, skirdamos stipendijas studentams. Tai augina energetikos studentų skaičių, gerina studijų kokybę ir yra indėlis į universiteto sėkmės istorijas“, – pabrėžia jis.

Panevėžio kolegijos Technologijos mokslų fakulteto dekanas dr. Arūnas Tautkus sako, kad ši partnerystė yra svarbi ne tik dėl finansinio paskatinimo, bet ir kuriamo ryšio su studentais, kurie gauna galimybę tiesiogiai pabendrauti ir iš arčiau pažinti Lietuvos energetikos sektoriaus lyderius. „Tai studentams suteikia pasitikėjimo ir duoda papildomos motyvacijos mokytis ir tobulėti. Dar studijų metais užmegztas ryšys taro darbdavių ir jų potencialių darbuotojų yra abipusiškai naudingas“, – akcentuoja jis.

Stipendijų skyrimą pagal nustatytas taisykles organizuoja aukštosios mokyklos. Stipendijos bus skiriamos, atsižvelgiant į studentų pažangumą bei motyvaciją. Studentų vertinime dalyvaus ir „EPSO-G“ įmonių grupės atstovai.  

Įmonių grupė „EPSO-G“ prieš kelerius metus yra pasirašiusi bendradarbiavimo susitarimą su inžinierius ruošiančiomis Lietuvos aukštosiomis mokyklomis, skatinant šalies abiturientus rinktis specialybes, kurios yra reikalingos energetikos sektoriui. Taip pat „EPSO-G“ kartu su kitomis energetikos įmonėmis ir mokslo įstaigomis priklauso darbo grupei, kuri įsteigta šiemet pasirašius Energetikos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų inicijuotą memorandumą. Pasirašytas tarpusavio susitarimo memorandumas numato siekti didinti energetikos studentų skaičių Lietuvos aukštosiose mokyklose bei gerinti energetikos studijų kokybę. 

„EPSO-G“ įmonių grupę sudaro valdymo įmonė „EPSO-G“ ir penkios tiesiogiai patronuojamos įmonės „Amber Grid“, „Baltpool“, „Energy cells“, „Litgrid“ ir „Tetas“. „EPSO-G“ ir grupės įmonės taip pat turi „GET Baltic“, „Baltic RCC“ OÜ ir „TSO Holding“ AS akcijų. „EPSO-G“ vienintelio akcininko teises ir pareigas įgyvendina Lietuvos Respublikos energetikos ministerija.

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-07-10