„Energy cells“ valdybos pirmininku išrinktas Paulius Butkus


2023-05-16
  • Paulius Butkus.JPG

Energijos kaupimo įrenginių sistemos operatorės „Energy cells“ valdybos nariu vienintelis bendrovės akcininkas „EPSO-G“ paskyrė grupės plėtros ir inovacijų vadovą Paulių Butkų. Antradienį „Energy cells“ valdybos posėdžio metu P. Butkus buvo išrinktas valdybos pirmininku. Bendrovės valdyboje taip pat dirba nepriklausomas valdybos narys, „Talisman“ nepriklausomas konsultantas Darius Klimašauskas ir Energetikos ministerijos strateginių pokyčių valdymo grupės vyr. patarėja Dovilė Kapačinskaitė.

Patronuojančios bendrovės deleguojamo inovacijų diegimo ir veiklos plėtros kompetencijų srities valdybos nario atranka buvo paskelbta po to, kai iš grupės pasitraukė „Energy cells“ valdyboje dirbęs „EPSO-G“ finansų vadovas Viktoras Baltuškonis. Dabartinės „Energy cells“ valdybos kadencija baigsis 2026 metų balandį.

„Prisijungiu prie „Energy cells“ valdybos svarbiu metu. Bendrovės komanda yra paskutiniame energijos kaupimo įrenginių sistemos testavimo etape ir netrukus pradės teikti izoliuoto energetikos sistemos darbo rezervo užtikrinimo paslaugą. Savo galimybes prisidėti prie energetikos sistemos stabilumo užtikrinimo vienas iš keturių baterijų parkų jau pademonstravo balandį vykusio izoliuoto darbo bandymo metu. „Energy cells“ sukaupė unikalią patirtį ir praktines ekspertines žinias, kurias gali išnaudoti kuriant inovatyvius stabilumo užtikrinimo sprendinius Lietuvos ir kitų Baltijos šalių elektros sistemose“, - sako Paulius Butkus. 

Beveik 10 metų darbo patirtį energetikos sektoriuje turintis P. Butkus prieš prisijungiant prie „EPSO-G“ grupės ketverius metus dirbo Briuselyje įsikūrusioje Europos elektros perdavimo sistemos operatorių asociacijos ENTSO-E Strategijos ir suinteresuotųjų šalių valdymo komandos vadovu. Asociacijoje jis buvo atsakingas už bendradarbiavimą su tarptautinėmis institucijomis, dalyvavo rengiant Europos Komisijos inovacijų finansavimo programas bei inicijuojant tarptautinius projektus.

Kiek anksčiau P. Butkus dirbo bendrovėse „Litgrid“ ir ESO, kuriose vadovavo elektros rinkos plėtros ir inovacijų projektams, buvo atsakingas už nacionalinio duomenų centro inicijavimą Lietuvoje. P. Butkus Vilniaus universitete yra įgijęs branduolinės fizikos bakalauro laipsnį, o Vilniaus Gedimino technikos universitete – elektros inžinerijos magistro bei elektros ir elektronikos inžinerijos mokslų daktaro laipsnius.

200 MW suminės galios elektros energijos kaupimo įrenginių sistemą sudaro keturi Vilniuje, Šiauliuose, Alytuje ir Utenoje įrengti baterijų parkai. Energijos kaupiklių sistema įrengta ruošiantis sinchronizuotis su kontinentinės Europos elektros tinklais ir pagrindinė jos funkcija iki sinchronizacijos bus užtikrinti izoliuoto energetikos sistemos  darbo rezervo paslaugą. Vėliau kaupikliai prisidės prie ambicingų Lietuvos tikslų vystant saulės ir vėjo parkus. Baterijų parkai pasitarnaus kaip lanksti energetikos sistemos priemonė, galinti kaupti, o prireikus – į tinklą pateikti saulės arba vėjo jėgainių pagamintą elektrą.

Energijos kaupimo įrenginių sistemai įrengti bendrovei „Energy cells“ buvo skirtas iki 87,6 mln. eurų  finansavimas pagal ES ekonomikos gaivinimo priemonės „NextGenerationEU“ planą „Naujos kartos Lietuva“.

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-04-05