„EPSO-G“ baigia rinkos konsultacijas dėl fizinio barjero antrojo etapo įrengimo, kitą savaitę bus skelbiamas viešasis pirkimas


2021-09-21
  • nuotrauka.jpg

Fizinio barjero prie sienos su Baltarusija įrengimo projektą įgyvendinančiai bendrovei „EPSO-G“ paskelbus rinkos konsultaciją dėl jo antrojo etapo įrengimo, 34 bendrovės išreiškė norą susipažinti su pirkimų dokumentais. Savo pastabas ir rekomendacijas pateikė 14 tiekėjų, gamintojų, projektuotojų bei rangovų. Su 11 iš jų praėjusią savaitę buvo surengti susitikimai, dar tris stambias reikiamų medžiagų tiekimo bendroves „EPSO-G“ apklausė savo iniciatyva.

Su rinkos dalyviais buvo konsultuojamasi dėl maždaug 400 kilometrų ilgio fizinio barjero antrojo etapo įrengimo. Su svarbiausiuose pirmojo etapo maždaug 100 kilometro ilgio ruožuose darbus atliksiančia bendrove „Tetas“ sutartį „EPSO-G“ pasirašė rugsėjo 14 dieną, darbus juose ketinama pradėti rugsėjo pabaigoje.

Rinkos konsultacijose dalyvavo bendrovės iš Lietuvos, Jungtinių Valstijų, Izraelio, Liuksemburgo, Ukrainos, Estijos ir Indijos. Šiuo projektu susidomėjo ir tiekėjai, kurie tiekė fizinio barjero segmentus JAV ir Meksikos bei Indijos ir Pakistano pasienyje įrengtiems barjerams.

Rinkos konsultacijos metu „EPSO-G“ ekspertų komanda aptarė tiekėjų komentarus ir siūlymus preliminariai techninei specifikacijai, kuri buvo parengta kartu su VSAT specialistais. Taip pat buvo aptariamas galimas pirkimo skaidymas į keletą dalių, sulaukta indikacijų dėl potencialių tiekėjų turimų pajėgumų.

Vykdydama rinkos konsultacijas „EPSO-G“ siekia parinkti geriausią pirkimo strategiją, pirkime bus atsižvelgta ne tik į suinteresuotų įmonių siūlymus, bet ir į įžvalgas rinkos dalyvių, kurie pirkime dalyvauti neketina, tačiau yra savo sričių ekspertai. Nors laikas oficialioms rinkos konsultacijoms jau yra pasibaigęs, bendrovė savo iniciatyva konsultacijas vykdys iki pat pirkimo inicijavimo rugsėjo pabaigoje.

Kitą savaitę „EPSO-G“ ketina paskelbti antrojo fizinio barjero etapo statybos darbų pirkimą. Iki tol bendrovė atnaujins pirkimo dokumentus, galimus tiekėjus supažindins su atnaujinta technine specifikacija. Šio pirkimo pabaigoje sutartys su galimais tiekėjais bus pristatomos Projekto priežiūros komisijoje, o gavus jos pritarimą – pasirašomos su, tikėtina, keliomis darbus numatytais terminais galinčiomis atlikti bendrovėmis.

Fizinio barjero pirmojo etapo statybų darbams svarbiausiuose pasienio su Baltarusija Druskininkų, A. Barausko, Adutiškio užkardų ruožuose, vadovaujantis rugpjūtį Seimo priimtomis įstatymo nuostatomis ir atsižvelgiant į būtinybę projekto įgyvendinimą pradėti kuo anksčiau, buvo pasirinkta „EPSO-G“ valdoma įmonė „Tetas“.

Bendras fizinio barjero prie sienos su Baltarusija ilgis sudarys maždaug 500 kilometrų. Tikslus jo ilgis paaiškės vykdant projektavimo ir statybos darbus – siena nebus statoma pelkėtose vietovėse ar kitose dėl sudėtingų gamtos sąlygų neįveikiamose vietose. Bendras Lietuvos sienos su Baltarusija ilgis yra 679 kilometrai, daugiau nei 100 kilometrų siena eina upių ir ežerų krantais, kur fizinis barjero įrengimas nenumatytas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-29