EPSO-G grupės I ketv. rezultatai: rinka įvertino infrastruktūrinių projektų naudą


2016-06-07
  • AdobeStock_79568047.jpeg

Pradėjus eksploatuoti naujus energetikos infrastruktūros projektus, pirmąjį 2016 m. ketvirtį energetikos įmonių grupės „EPSO-G“ pajamos siekė 62,2 mln. eurų ir buvo trečdaliu didesnės nei tuo pačiu laikotarpiu pernai (41,4 mln. eurų).
 „LitPol Link“ ir „NordBalt“ jungčių eksploatacija vartotojams užtikrino konkurencingas kainas ir ženkliai padidino elektros sistemos patikimumą. Nuo 2016 m. vasario 1 d., kuomet bandomuoju režimu buvo pradėta eksploatuoti „NordBalt“, iki pirmojo ketvirčio pabaigos dėl išaugusio pigesnės elektros energijos srauto iš kaimyninių šalių elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ (NPS) biržoje sumažėjo daugiau nei 15 proc. Elektros energijos importo veikla generavo 2,7 mln. eurų perkrovos pajamų, gaunamų ne iš tarifo, o dėl skirtingų kainų NPS prekybos zonose.
Pradėjus eksploatuoti naują dujotiekį nuo Klaipėdos iki Kuršėnų bei esant konkurencingoms SGD kainoms, per pirmąjį metų ketvirtį beveik 70 proc. dujų buvo importuota per SGD terminalą Klaipėdoje. Grupės pajamos iš gamtinių dujų perdavimo veiklos 2016 m. pirmąjį ketvirtį išaugo 27,7 proc. ir sudarė 18,5 mln. eurų. Dujų perdavimo pajamos augo dėl šaltesnio nei įprasta sausio, kuomet sistemos vartotojams prireikė papildomų perdavimo pajėgumų.
„Matome naujų infrastruktūros projektų naudą. Elektros jungtys su Lenkija ir Švedija išplėtė importo galimybes, o tai lėmė sumažėjusią elektros kainą rinkoje. Naujasis dujotiekis nuo Klaipėdos iki Kuršėnų leido padidinti SGD terminalo Klaipėdoje panaudojimą ir užtikrinti rinkos poreikius“, – teigė įmonių grupės „EPSO-G“ generalinis direktorius Rolandas Zukas.
Per pirmąjį 2016 m. ketvirtį „EPSO-G“ grupės pelnas pasiekė 12,8 mln. eurų. Pelną lėmė baigti didieji infrastruktūriniai projektai, padidinantys Baltijos šalių energetikos rinkų integraciją į vieningą Europos rinką.

Paskutinė atnaujinimo data: 2016-06-09