„EPSO-G“ grupės plėtros ir inovacijų vadovu tapo P. Butkus


2023-02-20
  • Paulius Butkus.jpg

Energijos perdavimo ir mainų įmonių grupės „EPSO-G“ plėtros ir inovacijų vadovo pareigas pirmadienį pradėjo eiti Paulius Butkus. Beveik 10 metų darbo patirtį energetikos sektoriuje turintis P. Butkus bus atsakingas už energetikos transformacijos studijos rengimo koordinavimą, įmonių grupės inovacijų vystymo, duomenų analitikos ir valdymo bei kitų veiklų vystymo sritis.

Pastaruosius ketverius metus P. Butkus dirbo Briuselyje įsikūrusioje Europos elektros perdavimo sistemos operatorių asociacijos ENTSO-E Strategijos ir suinteresuotųjų šalių valdymo komandos vadovu. Asociacijoje jis buvo atsakingas už inovacijų strategijos kūrimą, įgyvendinimą ir bendradarbiavimą su tarptautinėmis institucijomis, dalyvavo rengiant Europos Komisijos inovacijų finansavimo programas bei inicijuojant tarptautinius projektus.

Kiek anksčiau P. Butkus dirbo bendrovėse „Litgrid“ ir ESO, kuriose vadovavo elektros rinkos plėtros ir inovacijų projektams, buvo atsakingas už nacionalinio duomenų centro (angl. datahub) inicijavimą Lietuvoje.

„EPSO-G“ vadovo Mindaugo Keizerio teigimu, studiją dėl Lietuvos energetinės transformacijos atliekančiai, jūrinio vėjo parko bei kitus strateginius elektros ir dujų infrastruktūros projektus įgyvendinančiai įmonių grupei bus itin naudinga Pauliaus Butkaus sukaupta ilgametė patirtis energetikos sektoriuje, dalyvavimas tarptautiniuose inovacijų ir plėtros projektuose.

P. Butkus Vilniaus universitete yra įgijęs branduolinės fizikos bakalauro laipsnį, o Vilniaus Gedimino technikos universitete – elektros inžinerijos magistro bei elektros ir elektronikos inžinerijos mokslų daktaro laipsnius. Vadovas yra publikavęs 11 mokslinių straipsnių, skaitęs pranešimus dešimtyse tarptautinių mokslinių ir verslo konferencijų.

„EPSO-G“ įmonių grupę sudaro valdymo įmonė „EPSO-G“, bendrovės „Amber Grid“, „Baltpool“, „Energy cells“, „Litgrid“ ir „Tetas“ ir netiesiogiai kontroliuojama „GET Baltic“. „EPSO-G“ vienintelio akcininko teises ir pareigas įgyvendina Lietuvos Respublikos energetikos ministerija.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-02-20