„EPSO-G“ kelia kartelę rinkai – įmonių grupė pradės vertinti tiekėjų darnumo praktikas


2022-12-16
  • Depositphotos_386584042_L_croped.jpg

Energijos perdavimo ir mainų įmonių grupės „EPSO-G“ valdyba patvirtino Tiekėjų etikos kodeksą. Juo remiantis visos grupės įmonės nuo 2023 metų pradės vertinti viešuose pirkimuose dalyvaujančių tiekėjų aplinkosaugos, atsakingos darbdavystės, antikorupcijos bei žmogaus teisių laikymosi praktikas.

„EPSO-G“ grupės įmonės yra atsakingos už sklandų strateginių energetikos projektų įgyvendinimą. Todėl visuose veiklos etapuose vadovaujamės darnios veiklos standartais – mums svarbus ne tik savalaikiškumas ir efektyvumas, bet ir žmogaus teisių apsauga, skaidrumas, aplinkos saugojimas bei gamtos išteklių tausojimas, darbuotojų sauga ir sveikata. Natūralu, kad efektyvus tokių nuostatų įgyvendinimas turi apimti ir visą įmonių grupės tiekimo grandinę“, – teigia „EPSO-G“ vadovas Mindaugas Keizeris.

Pasak jo, reikalavimas laikytis „EPSO-G“ Tiekėjų etikos kodekso nuostatų pirmiausiai taikomas siekiant skatinti energetikos sektoriuje dirbančių tiekėjų pažangą aplinkosaugos, žmogaus teisių, darbo sąlygų, darbuotojų saugos ir sveikatos bei antikorupcijos srityse. Tikimąsi, kad kodekse išdėstytų reikalavimų tiekėjai skatins laikytis ir pasitelktus subtiekėjus.

Nuo 2023 metų „EPSO-G“ įmonių grupės viešuose pirkimuose dalyvaujančios organizacijos turės įsipareigoti laikytis Tiekėjų etikos kodekso nuostatų. „EPSO-G“ įmonės, užtikrindamos kodekso laikymosi priežiūrą, kvies tiekėjus teikti informaciją apie savo vertės grandinę ir veiklos geografiją, taikomas politikas, darbdavystės, antikorupcijos bei aplinkosaugos praktikas. Tiekėjai bei jų darbuotojai taip pat turės galimybę pranešti „EPSO-G“ apie kodekso nuostatas pažeidžiantį elgesį, pasinaudodami Pasitikėjimo linijos kanalu.

„EPSO-G“ Tiekėjų etikos kodeksas parengtas vadovaujantis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos gairėmis daugiašalėms įmonėms, Jungtinių Tautų „Pasaulinio susitarimo“ principais bei gerosiomis tarptautinių energetikos bendrovių praktikomis darnumo srityje.

Energijos perdavimo ir mainų įmonių grupės „EPSO-G“ vykdomuose pirkimuose kasmet dalyvauja daugiau nei tūkstantis tiekėjų iš Lietuvos bei užsienio. Per devynis 2022 metų mėnesius „EPSO-G“ įmonių grupė į strateginius šalies energetikos infrastruktūros objektus investavo beveik 90 mln. eurų.

Kviečiame susipažinti su „EPSO-G“ įmonių grupės Tiekėjų etikos kodeksu.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-02-10