„EPSO-G“ padidino biržą „Nord Pool“ valdančios bendrovės „TSO Holding“ akcijų paketą


2022-11-30
  • EU.jpg

Energijos perdavimo ir mainų įmonių grupė „EPSO-G“ baigė maždaug trečdalio bendrovės „TSO Holding“ akcijų įsigijimo sandorius ir padidino valdomą „TSO Holding“ akcijų paketą iki 39,6 procentų. „TSO Holding“ kartu su kitu akcininku netiesiogiai valdo elektros energijos biržą „Nord Pool“. Tokiu būdu „EPSO-G“ tęsia strategijos iki 2030 metų įgyvendinimą plečiant Lietuvos energetinę nepriklausomybę stiprinančios įmonių grupės veiklą ir nereguliuojamų veiklų spektrą.

Trečiadienį UAB „EPSO-G“ įsigijo 6 066 „TSO Holding“ akcijų iš patronuojamos bendrovės „Litgrid“ už 13,8 mln. eurų. Šių metų pradžioje „EPSO-G“ pavedė „Litgrid“ išpirkti du 18,8 proc. „TSO Holding“ akcijų paketus (viso 37,6 proc.) iš Suomijos ir Danijos energijos perdavimo operatorių „Fingrid“ ir „Energinet“ ir tuomet naujai įgytas bei iki šiol valdytus 2 proc. „TSO Holding“ akcijų parduoti „EPSO-G“.

„EPSO-G“ valdybos pirmininko Roberto Vyšniausko teigimu, stipri ir stabili „TSO Holding“ finansinė padėtis sustiprins „EPSO-G“ įmonių grupę, o tai savo ruožtu prisidės prie Lietuvos energetinės nepriklausomybės stiprinimo bei energetikos transformacijos šalyje įgyvendinimo. Jo teigimu, sprendimas padidinti „TSO Holding“ akcijų paketą buvo priimtas įgyvendinant praėjusiais metais patvirtintą ilgalaikę „EPSO-G“ grupės strategiją ir plečiant nereguliuojamas įmonių grupės veiklas.

Likusią „TSO Holding“ akcijų dalį valdo Norvegijos ir Švedijos elektros energijos perdavimo operatoriai „Statnett“ (32,2 proc.) ir „Svenska Kraftnat“ (28,2 proc.).

„TSO Holding“ yra Norvegijoje įsikūrusios bendrovės „Nord Pool Holding“ mažasis akcininkas, valdantis 34 proc. akcijų. „Nord Pool Holding“ 100 proc. valdo elektros energijos biržą „Nord Pool”. „Nord Pool“ elektros energijos biržos paslaugas teikia Centrinėje ir Vakarų Europoje, Jungtinėje Karalystėje, Šiaurės ir Baltijos šalyse. Birža vykdo elektros energijos prekybą bei teikia kliringo ir atsiskaitymų paslaugas. Likusį 66 proc. „Nord Pool Holding“ akcijų paketą valdo Europos vertybinių popierių biržų grupė „Euronext Nordics Holding”.

„EPSO-G“ įmonių grupę sudaro valdymo bendrovė „EPSO-G“, penkios tiesiogiai patronuojamos įmonės „Amber Grid“, „Baltpool“, „Energy cells“, „Litgrid“ ir „Tetas" bei netiesiogiai kontroliuojama „GET Baltic". Įmonių grupėje rugsėjo 30 dieną dirbo 1 368 darbuotojai.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-11-30