EPSO-G pripažinta dukterinių įmonių valdysenos lyderiu


2020-11-27
  • VKC 6.jpg

VILNIUS. Valstybės valdoma EPSO-G bendrovė pripažinta dukterinių įmonių valdysenos lyderiu. Itin daug dėmesio skiriant veiklos skaidrumui ir atskaitingumui, EPSO-G valdysenos kokybė pelnė aukščiausią „A+“ įvertinimą. Pirmą kartą pagal vienodus kriterijus atlikus kiekvienos iš tiesiogiai EPSO-G patronuojamų bendrovių - suteiktas „A“ įvertinimas.

Tai parodė naujausias 2019/2000 m. valstybės valdomų įmonių (VVĮ) valdysenos praktikos rodiklis, kurį skaičiuoja Valdymo koordinavimo centras (VKC).

„Vertiname šį apdovanojimą ir sakome, kad tai nėra pabaiga –  labai gerai matome, kaip galime tobulinti korporatyvinį valdymą, kaip turime tobulinti grupės valdymo struktūrą, plokštinti ir didinti valdymo efektyvumą,“ sako EPSO-G generalinis direktorius Rolandas Zukas.

VKC gerosios valdysenos rodiklis yra plačiausias VVĮ valdymo kokybės vertinimo įrankis. Jį sudaro trys pagrindinės vertinimo dimensijos: skaidrumas, kolegialūs organai bei strateginis planavimas ir įgyvendinimas. Kiekviena iš trijų pagrindinių dimensijų yra vertinama pagal atskirus 240 kriterijus.

Aukščiausią „A+“ įvertinimą EPSO-G pelnė pagal skaidrumo dimensiją. Aukščiausias galimas įvertinimas „A+“ taip pat buvo skirtas už kolegialių organų darbą, jų narių atrankos procesą, kompetenciją ir įsitraukimą. Strateginis planavimas ir įgyvendinimas taip pat įvertintas „A+”.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-15