„EPSO-G“ su darnumu susietų obligacijų emisija – svarbiausias įvykis Baltijos kapitalo rinkoje


2023-02-10
  • GT9A1128.jpg

Energijos perdavimo ir mainų grupės „EPSO-G“ praėjusiais metais išplatinta su darnumu susieta obligacijų emisija pripažinta svarbiausiu įvykiu Baltijos kapitalo rinkoje. Už pirmąją tokio tipo obligacijų emisiją Baltijos šalyse įmonių grupė laimėjo vienoje iš „Nasdaq Baltijos rinkos apdovanojimai 2023“ kategorijų.

Ketvirtadienį Vilniuje vykusių apdovanojimų (tuo pačiu metu renginiai vyko ir kitose Baltijos šalyse) metu prizą atsiėmė „EPSO-G“ valdybos pirmininkas Robertas Vyšniauskas. 

„EPSO-G“ su darnumu susietos obligacijos listinguojamos „Nasdaq“ Baltijos Skolos vertybinių popierių sąraše. Obligacijų emisijos dydis yra 75 mln. eurų, o pajamingumas siekia 3,117 proc. Obligacijų išpirkimo data – 2027 m. birželio 8 d. Bendrovės skolos vertybinių popierių įsigijo instituciniai investuotojai iš Baltijos ir Skandinavijos šalių bei Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas.

„EPSO-G“ pritrauktos lėšos naudojamos įmonių grupės įgyvendinamų strateginių energetikos projektų finansavimui, tuo pačiu ir Lietuvos energetinės nepriklausomybės stiprinimui. Su darnumu susijusių obligacijų išleidimas leido diversifikuoti „EPSO-G“ finansavimo portfelį ir reikšmingai prisidės prie įmonių grupės išsikeltų darnios veiklos tikslų įgyvendinimo, užtikrinant didesnį elektros perdavimo tinklų patikimumą, poveikio aplinkai mažinimą bei spartesnį klimatui neutralios energetikos įgalinimą.

Su darnumu susietos obligacijos yra pastarųjų metų naujovė tarptautinėse obligacijų rinkose. Skolinimosi sąlygos platinant tokio tipo obligacijas priklauso ne tik nuo įmonės finansinio tvarumo, kurį rodo kredito reitingas, bet ir nuo jos išsikeltų darnumo tikslų aplinkosaugos, socialinėje ar valdysenos srityse. Įmonei nepasiekus šių tikslų, faktiniai skolos aptarnavimo kaštai būtų didesni.

„Nasdaq Baltijos rinkos apdovanojimai 2023” nugalėtojai – bendrovės, pasiekusios geriausių rezultatų skaidrumo, gerosios bendrovių valdysenos ir ryšių su investuotojais srityse, o ryškiausias įvykis kapitalo rinkoje žymi svarbius pokyčius, skatinant Baltijos rinkos plėtrą. Listinguojamoms bendrovėms, biržų nariams, nuomonių lyderiams buvo įsteigtos septynios nominacijos. 
 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-02-10