Fizinio barjero priežiūros komisija pritarė projekto antrojo etapo sutarčių pasirašymui


2021-11-26
  • 7.jpg

Fizinio barjero pasienyje su Baltarusija projekto priežiūros komisija penktadienį patvirtino jį įgyvendinančios įmonių grupės „EPSO-G“ vykdyto viešojo pirkimo rezultatus ir pritarė esminėms sutarčių su projekto antrojo etapo ruožuose užtvarą įrengsiančiomis bendrovėmis sąlygoms.

Rengiantis projekto antrojo etapo maždaug 400 kilometrų ilgio fizinio barjero įrengimo darbams, pasienio ruožai buvo suskaidyti į keturias dalis. Teikti pasiūlymų buvo pakviestos daugiau nei 50 bendrovių, daugelis jų dalyvavo prieš pirkimą „EPSO-G“ skelbtoje rinkos konsultacijoje. Įrengti kiekvieną iš šių ruožų pretendavo ir savo pasiūlymus teikė nuo 7 iki 10 bendrovių.

Du antrojo projekto etapo ruožus – maždaug 100 kilometrų ilgio pietinį ruožą ir maždaug 70 kilometrų ilgio šiaurinį ruožą – įrengs jungtinės veiklos pagrindu dirbsiančios bendrovės „Kauno tiltai“ ir „Alkesta“. Sutarčių su šiomis bendrovėmis vertė sieks atitinkamai 16,6 mln. ir 15,6 mln. eurų (skaičiuojant be PVM).

Maždaug 100 kilometrų ilgio pietrytiniame ruože koncertiną ir tvorą įrengs bendrovė „Brosta“, sutarties su ja vertė sieks maždaug 27,1 mln. eurų. Rytiniame maždaug 100 kilometrų ilgio ruože koncertiną įrengs ir tvorą statys „EPSO-G“ grupės bendrovė „Tetas“, sutarties vertė – maždaug 29,1 mln. eurų.

Galutinių bendrovių pateiktų pasiūlymų vertes lėmė skirtinga darbų apimtis šiuose ruožuose. Kai kur jau anksčiau buvo įrengti koncertinos užtvarai, kitose vietose jų įrengti neįmanoma dėl gamtinių sąlygų – pelkės ar palei sieną tekantys upeliai suformuoja natūralias kliūtis.

Sutartis su geriausius pasiūlymus viešojo pirkimo metu pateikusiomis bendrovėmis „EPSO-G“ planuoja pasirašyti artimiausiu metu. Šios bendrovės darbus pasienyje su Baltarusija pradės gruodį ir fizinį barjerą turės įrengti iki kitų metų rugsėjo.

„EPSO-G“ grupės įmonė „Tetas“ šiuo metu atlieka pirmojo etapo fizinio barjero įrengimo svarbiausiuose pasienio ruožuose darbus. Koncertiną labiausiai pažeidžiamuose pirmojo etapo ruožuose „Tetas“ planuoja įrengti iki šių metų pabaigos, o tvoros segmentus įrengs iki kitų metų balandžio pabaigos. Šiuo metu pasienyje dirba daugiau nei 200 darbuotojų.

Įrengiant fizinį barjerą prie pat valstybės sienos su Baltarusija ribos, pirmiausia tiesiama koncertinos piramidė iš 6 arba 5 spiralių, šalia koncertinos iš Lietuvos valstybės pusės montuojami tvoros segmentai. Pagal Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) reikalavimus pagaminti, nepalankioms oro sąlygoms ir dirvožemio poveikiui atsparūs tvoros segmentai yra tvirtinami prie įleistų į žemę stulpų. Tvoros viršuje tvirtinama koncertinos spiralė, o bendras tvoros su spirale aukštis siekia maždaug 4 metrus.

Projekto priežiūros komisijai vadovauja Ministrė Pirmininkė, į jos sudėtį įeina vidaus reikalų, energetikos, krašto apsaugos, aplinkos ir finansų ministrai, VSAT vadas, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininkas ir projektą vykdančios įmonių grupės „EPSO-G“ atstovas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-11-26