Virš dujų jungties su Vakarų Europa – 300 kvadratinių metrų dydžio Lietuvos trispalvė


2020-03-10
  • K11.jpg

Didžiuojamės pasitikdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį šalies ir viso regiono energetikos sektoriui svarbiais darbais – kryptingai ruošiamės dirbti vienu dažniu su Europa, tiesiame magistralinio dujotiekio jungtį su Lenkija ir kuriame atvirą bei konkurencingą biokuro, šilumos ir dujų rinką.

Dirbame drauge su kolegomis energingai kuriančiais Lietuvos energetikos ateitį. SU KOVO-11-ąja !!!

Nuotraukoje - Lietuvos trispalvė virš tiesiamo GIPL dujotiekio į Lenkiją. Vėliavos plotis – 13 metrų, ilgis  – 23 metrai. Beveik 300 kvadratinių metrų dydžio Lietuvos vėliava suplevėsavo už Elektrėnų, šalia tiesiamo naujojo magistralinio dujotiekio, kuris sujungs Baltijos šalių ir Suomijos dujų rinkas su Vakarų Europa.

EPSO-G grupei priklausantis dujų perdavimo operatorius „Amber Grid“ kelia sau ambicingą tikslą – šiemet nutiesti beveik du trečdalius GIPL vamzdyno Lietuvoje, t. y. apie 100 kilometrų iš 165 km. 

Numatoma, kad dujos GIPL dujotiekiu pradės tekėti 2021 m. pabaigoje.

Sujungus Lietuvą, Latviją, Estiją ir Suomiją su Europos Sąjungos dujų tinklu, padidės prieigų prie alternatyvių dujų šaltinių skaičius Baltijos regione, o tai užtikrins didesnį dujų tiekimo saugumą bei konkurenciją.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-03-10