„Litgrid“ valdybos pirmininku antrai kadencijai išrinktas Tomas Varneckas


2024-05-22
  • Tomas Varneckas.jpg

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ valdybos pirmininku trečiadienį įvykusio naujos sudėties valdybos posėdžio metu antrajai kadencijai išrinktas energijos perdavimo ir mainų įmonių grupės „EPSO-G“ Infrastruktūros ir projektų valdymo vadovas Tomas Varneckas.

T. Varneckas „Litgrid“ valdyboje dirba nuo 2022 metų balandžio, o valdybos pirmininku pirmą kartą išrinktas 2022 metų gruodį.

„Esame kaip niekad arti svarbiausių pokyčių Lietuvos elektros energetikos sistemoje – liko mažiau nei metai iki Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais ir atsiskyrimo nuo Rusijos kontroliuojamos elektros sistemos. Taigi, didžiausią dėmesį sutelksime kertinių sinchronizacijos projektų įgyvendinimui, kad 2025-aisiais būtume maksimaliai pasirengę žengti istorinį žingsnį. Taip pat Lietuvai žengiant į energetinę nepriklausomybę itin reikšmingas įmonės dalyvavimas vietinės elektros iš atsinaujinančių išteklių gamybos rinkoje", – teigė T. Varneckas

Nuo 2021 metų rugpjūčio „EPSO-G“ Infrastruktūros padaliniui vadovaujantis T. Varneckas visos grupės mastu vadovauja elektros perdavimo tinklo ir dujų perdavimo sistemos infrastruktūros eksploatavimo ir vystymo, projektų valdymo ir informacinių technologijų valdymo sritims.

Iki prisijungdamas prie įmonių grupės, T. Varneckas beveik 4 metus dirbo bendrovėje „LTG Infra“, kur buvo atsakingas už infrastruktūros projektų, tarp kurių ir europinės vėžės geležinkelis „Rail Baltica“, įgyvendinimą. Dar anksčiau, daugiau nei 17 metų, ėjo viceprezidento, projektų direktoriaus bei kitas pareigas inžinerijos UAB „Sweco Lietuva“. Čia jis aktyviai prisidėjo įgyvendinant daugelį Lietuvos strateginės reikšmės infrastruktūros projektų: elektros energijos jungčių statybos, Ignalinos atominės elektrinės objektų deaktyvavimo ir demontavimo, suskystintų gamtinių dujų terminalo bei kitų projektų.

2024 metų balandžio 30 dieną „Litgrid“ visuotiniame eiliniame akcininkų susirinkime buvo išrinkta nauja įmonės valdyba: iki šiol joje dirbę nariai Mindaugas Keizeris, „EPSO-G“ vadovas, T. Varneckas ir Gediminas Karalius, Energetikos ministerijos Energetinio saugumo grupės patarėjas.

Kaip nepriklausomi nariai į valdybą išrinkti Tim Meyerjürgens, elektros perdavimo sistemos operatorės „TenneT“ vykdomasis vadovas Nyderlanduose ir Vokietijoje, ir Pierre-Henri D’haene, Belgijos elektros perdavimo sistemos operatorės „Elia“ strategijos, transformacijos ir tvarumo vadovas.

„EPSO-G“ įmonių grupę sudaro valdymo įmonė „EPSO-G“ ir penkios tiesiogiai patronuojamos įmonės „Amber Grid“, „Baltpool“, „Energy cells“, „Litgrid“ ir „Tetas“. „EPSO-G“ ir Grupės įmonės taip pat turi „GET Baltic“, „Baltic RCC“ OÜ ir „TSO Holding“ AS akcijų. „EPSO-G“ vienintelio akcininko teises ir pareigas įgyvendina Lietuvos Respublikos energetikos ministerija.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-05-23