Pasienyje su Baltarusija įrengtos koncertinos ilgis viršijo 250 kilometrų


2022-02-24
  • DJI_0051.jpg

Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės vadovaujamai Fizinio barjero prie sienos su Baltarusija projekto priežiūros komisijai bendrovės „EPSO-G“ atstovai ketvirtadienį pristatė projekto eigą. Pasienyje įrengto koncertinos užtvaro ilgis šią savaitę viršijo 250 kilometrų – maždaug pusę viso statomo fizinio barjero ilgio.

Pasienyje statybų aikštelėse šią savaitę dirba maždaug 700 užtvarą statančių darbuotojų, bendrovės yra sutelkusios daugiau nei 100 technikos vienetų: poliakalių, ekskavatorių, krautuvų, traktorių, kėlimo platformų ir kitų įrenginių.

Koncertinos tiesimo darbai šių metų pradžioje buvo baigti projekto pirmojo etapo – Druskininkų, A. Barausko, Adutiškio, Kabelių ir Kapčiamiesčio pasienio užkardų – ruožuose. Juose dėl didelio neteisėtų migrantų skaičiaus koncertiną nuspręsta įrengti pirmiausia. Tvoros segmentai pirmojo etapo ruožuose turi būti įrengti iki balandžio 30 dienos, o visas daugiau nei 500 kilometrų ilgio fizinis barjeras pasienyje su Baltarusija bus įrengtas iki rugsėjo.

Įrengiant fizinį barjerą prie pat valstybės sienos su Baltarusija ribos, pirmiausia tiesiamas koncertinos užtvaras iš 5 arba 6 spiralių, šalia koncertinos iš Lietuvos valstybės pusės montuojami tvoros segmentai. Pagal Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos (VSAT) reikalavimus pagaminti, nepalankioms oro sąlygoms ir dirvožemio poveikiui atsparūs tvoros segmentai tvirtinami prie įleistų į žemę stulpų. Tvoros viršuje tvirtinama koncertinos spiralė, o bendras tvoros su spirale aukštis siekia 4 metrus.

Projekto priežiūros komisijai vadovauja Ministrė Pirmininkė, o į komisijos sudėtį įeina vidaus reikalų, energetikos, krašto apsaugos, aplinkos ir finansų ministrai, VSAT vadas, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininkas ir projektą vykdančios įmonių grupės „EPSO-G“ atstovas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-06-17