Regioninė Baltijos šalių gamtinių dujų birža – Metų energetikos projektas


2018-05-15
  • Get Baltic.JPG

VILNIUS. Nacionalinio verslo apdovanojimų ceremonijoje EPSO-G grupei priklausančios biržos GET Baltic, kartu su partneriais, įgyvendintas  regioninės prekybos gamtinėmis dujomis platformos su integruotu prekybos modeliu sprendimas išrinktas  Metų projektu energetikos sektoriuje.

Įgyvendindama unikalų regioninės prekybos gamtinėmis dujomis platformos su integruotu prekybos modeliu sukūrimo projektą, GET Baltic įsteigė prekybos aikšteles Latvijoje ir Estijoje bei de facto tapo regionine Baltijos šalių gamtinių dujų birža. 

Integruotas prekybos modelis sukūrė palankias sąlygas: didesniam rinkos likvidumui, prisidėjo prie konkurencingumo didinimo ir skaidrios gamtinių dujų kainos formavimosi. Nuo 2017 m. liepos 1 d. naudojantis šiuo GET Baltic technologiniu sprendimu, gamtines dujas kartu su dujų transportavimu tarp Baltijos šalių, galima įsigyti vienu "pelės" paspaudimu.

"Džiaugiamės, kad šis GET Baltic kartu su regiono partneriais įgyvendintas projektas gavo tokį garbingą įvertinimą. Verta pažymėti, kad mūsų sukurtas integruotos prekybos modelis jau yra tapęs geruoju pavyzdžiu kitoms Europos energetikos sektoriaus įmonėms. Akivaizdu, kad technologijos ir inovacijos tampa neatsiejama energetikos sektoriaus dalis, todėl šis apdovanojimas tik įpareigoja mus toliau kurti inovatyvius ir pažangius sprendimus mūsų klientams, kuriais taip pat galėtume prisidėti prie regioninės gamtinių dujų rinkos integracijos“, - sakė Baltijos šalių gamtinių dujų biržos verslo plėtros direktorius Gintaras Buzkys.

Nacionalinius verslo apdovanojimus „Metų pasauga“ rengia Lietuvos verslo konfederacija. Jos tikslas – skatinti Lietuvos įmones kurti konkurencingas, inovatyvias, aukštos pridėtinės vertės paslaugas, atitinkančias šiandienos rinkos ir vartotojų poreikius.

Paskutinė atnaujinimo data: 2018-05-21