Pasirašyta pirmoji EPSO-G tarpusavio skolinimo ir grupės sąskaitos sutartis


2018-09-27
  • office 9.jpg

VILNIUS. Energijos perdavimo ir mainų įmonių grupės valdymo bendrovė EPSO-G pasirašė pirmąją tarpusavio skolinimo ir skolinimosi sutartį su patronuojama  „Litgrid“ bendrove. Tai reiškia, kad nuo šiol „Litgrid“ ir EPSO-G galės viena kitai skolinti naudojantis grupės sąskaitos paslauga (angl.Cashpool), kuri leis efektyviau panaudoti laikinai laisvas grupės lėšas, sukurs alternatyvą trumpalaikiam skolinimusi iš kredito institucijų bei sumažins riziką dėl neigiamų palūkanų taikymo už teigiamus pinigų likučius banko sąskaitose.

„Pasirašyta sutartis atspindi EPSO-G grupės veiklos brandą. Kartu valdydami iždą galime efektyviau panaudoti grupės lėšas bei gauti geresnes sąlygas iš kredito institucijų. Todėl sumažės finansinės veiklos sąnaudos ir didės pelningumas,“ – pasirašytą sutartį komentavo EPSO-G finansų direktorius Algirdas Juozaponis. 

EPSO-G audito komitetas konstatavo, kad  sandoris sudaromas rinkos sąlygomis, yra sąžiningas ir naudingas bendrovių akcininkams dėl mažesnių paskolos administravimo mokesčių bei lankstesnių skolinimosi sąlygų.

Sutartyje nustatyta, kad EPSO-G skolinimo limitas– iki 23 mln. Eur, o LITGRID AB – iki 20 mln. Eur. EPSO-G įsipareigoja suteikti nurodytą skolinimosi limitą, o „Litgrid“ skolins pinigus tik esant teigiamiems lėšų likučiams banko sąskaitoje.

Grupės sąskaitos sutartį su kitomis EPSO-G grupės įmonėmis numatoma pasirašyti artimiausioje ateityje.
 

Kviečiame susipažinti su EPSO-G audito komiteto nuomone dėl sudaromos sutarties.

Paskutinė atnaujinimo data: 2018-09-28