Lietuvos energetikos vizija iki 2050 metų (2023)

  • Lietuvos energetikos vizija.png

Informacija apie projektą:

Energetikos vizijoje iki 2050 metų pateikti scenarijai, kurie atveria galimybes Lietuvai tapti naujos kartos pramonės plėtros centru ir klimatui neutralia valstybe. Lietuva nuo iškastinio kuro pereitų prie elektros iš atsinaujinančių energijos išteklių (AEI), elektrą pasigamintų šalies poreikiams, vandenilio gamybai, o eksportuotų ne tik energiją, tačiau ir aukštesnės vertės tvarius produktus.

Lapkričio 23 dieną oficialiai pristatytos energetikos transformacijos kryptys, kurias parengė energijos perdavimo ir mainų įmonių grupė „EPSO-G“ kartu su tarptautinės  konsultacijų įmonės DNV ekspertais. Taip pat buvo bendradarbiaujama su Lietuvos pramonės, energetikos įmonėmis ir ekspertais. 

Lietuvos energetikos vizija iki 2050 metų

Lietuvos energetikos transformacija iki 2050 metų („EPSO-G“ pristatymas)

PROJEKTO TIKSLAI IR SVARBA:

Šiuo metu, Lietuva yra priklausoma nuo gamtinių dujų, naftos ir elektros energijos importo, tačiau iki 2050 m. situacija pasikeis iš esmės, palaipsniui atsisakant iškastinio kuro ir jį pakeičiant elektra iš atsinaujinančių energijos šaltinių, biodujomis ir vandeniliu. Didžioji dalis elektros energijos 2050 m. bus tiekiama iš sausumoje ir jūroje esančių vėjo jėgainių, saulės elektrinių, taip pat kitų lanksčių energijos generacijos įrenginių. 

Vadovaujantis Lietuvos energetikos vizija būtų įgyvendinami energetikos projektai, vystomos strateginės partnerystės kuriančios pagrindą skirtingų sektorių integracijai. Vizija bus remiamasi ir atnaujinant Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategiją (NENS).

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-12-12