„EPSO-G“ grupės įmonių darbuotojai įsitraukę labiau nei sektoriaus ir Lietuvos įmonių


2024-03-08
  • Depositphotos_235636208_XL.jpg

Energetikos sektoriaus darbuotojai yra labiau motyvuoti, jaučia savo atliekamo kasdienio darbo prasmę ir yra lojalesni, rodo naujausi Lietuvos darbuotojų įsitraukimo tyrimai. Itin aukštu darbuotojų įsitraukimu ir lojalumu šiemet išsiskiria energijos perdavimo ir mainų įmonių grupė „EPSO-G“, kuri viršijo ne tik savo sektoriaus, bet ir Lietuvos bei tarptautinių įmonių darbuotojų įsitraukimo rodiklius. 

Darbo rinkos specialistai pastebi, kad pastaraisiais metais, ypač po COVID-19 pandemijos, kuri reikšmingai pakeitė visą Lietuvos darbo rinką, svyruoja darbuotojų įsitraukimas bei pasitenkinimas savo atliekama kasdiene veikla. 

„Šiemet bendras Lietuvos darbuotojų įsitraukimo rodiklis yra šoktelėjęs iki 64 proc. ir kol kas yra pats aukščiausias per visą mūsų atliekamų tyrimų laikotarpį. Panašu, kad lietuvių įsitraukimas į darbą įsitvirtina aukščiau rekomenduojamos minimalios 60 proc. ribos“, – sako personalo konsultacinės įmonės „Addelse“, kuri kasmet apklausia beveik 20 tūkst. darbuotojų iš įvairių Lietuvos organizacijų, ekspertė dr. Natalija Norvilė.

Jau kelerius metus atliekamuose Lietuvos darbuotojų įsitraukimo tyrimuose pastebima, kad valstybės valdomose įmonėse (VVĮ) darbuotojų įsitraukimas į darbą, pasitenkinimas darbu ir įgalinimas yra aukštesnis nei privačiose bendrovėse. 

Iš visų ekonominių veiklos šakų dirbantieji energetikos sektoriuje yra aktyviausiai įsitraukę į darbą ir labiausiai linkę rekomenduoti savo įmonę kaip gerą darbdavį.

Darbuotojų pasitenkinimą nulemia darbo prasmingumas

Šių metų pradžioje atliktas „EPSO-G“ grupės įmonių darbuotojų įsitraukimo tyrimas parodė, kad šis rodiklis per metus išaugo 3 procentiniais punktais ir šiuo metu siekia 74 proc., o tai lenkia tiek energetikos sektoriaus (72 proc.), tiek bendrą Lietuvos organizacijų (64 proc.) bei tarptautinių įmonių (65 proc.) įsitraukimo į darbą rodiklio vidurkį. 

„EPSO-G“ įmonių grupė įgyvendina strateginius projektus, svarbius energetiniam saugumui, integracijai su Europos tinklais bei energetikos transformacijos įgalinimui. Jų svarbos suvokimas tiesiogiai atsiliepia darbuotojų įsitraukimui į darbą, ypač šiuo metu, kai yra sudėtinga geopolitinė situacija ir Ukrainoje vyksta karas. Žmones motyvuoja darbo prasmingumas, nes jie jaučiasi dirbantys visuomenei reikalingą, naudingą, svarbų darbą, kuris turi įtakos ne tik įmonės rezultatams, bet ir visiems Lietuvos gyventojams“, – akcentuoja personalo valdymo ekspertė dr. N. Norvilė.

Ji atkreipia dėmesį, kad kiekvienai organizacijai be įsitraukimo ne mažiau svarbus yra ir darbuotojų lojalumo rodiklis (angl. eNPS), parodantis, kiek laimingi ir patenkinti yra įmonės darbuotojai ir kokia tikimybė, kad jie liks dirbti ir parekomenduos įmonę kitiems.

Šis rodiklis šiemet „EPSO-G“ įmonių grupėje siekia 34 (pernai buvo 28), kai vidutinis Lietuvos ir VVĮ sektoriaus eNPS atitinkamai – 12 ir 16. Energetikos sektoriaus įmonių darbuotojų lojalumas, remiantis „Addelse“ tyrimu, šių metų pradžioje siekė 24. 

Laikosi ilgalaikių įsipareigojimų darbuotojams

Įmonių grupės „EPSO-G“ vadovas Mindaugas Keizeris sako, kad pradėtų reikšmingų strateginių projektų įgyvendinimas, siekiant iki 2030 metų tapti energetiškai nepriklausomiems, o iki 2050 metų užtikrinti neutralų poveikį klimatui, bus neįmanomas be motyvuotos komandos, todėl darbuotojų įsitraukimui stiprinti skiriamas didelis dėmesys. 

„Esame didelė – beveik 1,3 tūkst. žmonių – bendruomenė ir kiekvienas iš mūsų, nesvarbu, ar tai būtų techninis darbuotojas, ar strategas, yra svarbi vykstančios Lietuvos energetikos transformacijos dalis. Vertiname kolegų išreikštą požiūrį į savo darbą ir toliau laikysimės ilgalaikių įsipareigojimų savo komandoms kurti motyvuojančią, saugią ir įgalinančią darbo aplinką, kuri skatins darbuotojų nusiteikimą dirbti ir nestokoti idėjų bei pastangų daryti tai, kas svarbu visai „EPSO-G“ grupei, o kartu ir valstybei“, – pabrėžia jis. 

Įsitraukimą skatinantys pagrindiniai veiksniai, kuriuos įvardija „EPSO-G“ grupės įmonių darbuotojai: psichologinis saugumas, darbinės veiklos prasmingumas, tobulėjimo galimybės, įgalinimas, bendravimas su tiesioginiu ir aukščiausiais vadovais. 

Be kita ko motyvacijai stiprinti „EPSO-G“ grupės darbuotojams yra numatymas papildomų naudų paketas, kuris apima sveikatos draudimą, profesinius mokymus, hibridinį darbo modelį, bei kitas paskatinimo priemones, kurios skirtos ne tik darbuotojų, bet ir jų šeimų gerovei. Šis naudų paketas yra reguliariai peržiūrimas ir atnaujinimas, įtraukiant darbuotojams aktualias naudas. 

Darbuotojų įsitraukimo tyrimas „EPSO-G“ įmonių grupėje yra reguliariai atliekamas kasmet. 2023 m. ir 2024 m. jį atliko konsultacinė įmonė „Addelse“. 

„EPSO-G“ įmonių grupę sudaro valdymo įmonė „EPSO-G“ ir penkios tiesiogiai patronuojamos įmonės „Amber Grid“, „Baltpool“, „Energy cells“, „Litgrid“ ir „Tetas“. „EPSO-G“ ir grupės įmonės taip pat turi „GET Baltic“, „Baltic RCC“ OÜ ir „TSO Holding“ AS akcijų. „EPSO-G“ vienintelio akcininko teises ir pareigas įgyvendina Lietuvos Respublikos energetikos ministerija.

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-04-05