„EPSO-G“ grupė strategiją iki 2050 metų rengs su konsultantais iš Jungtinės Karalystės ir Lietuvos


2024-01-23
  • AW3W5867AW3W5867.JPG

Energijos perdavimo ir mainų įmonių grupė „EPSO-G“ ilgalaikę Grupės ir jos įmonių strategiją iki 2050 m. rengs kartu su Jungtinės Karalystės konsultacine bendrove „Baringa consulting limited“ ir Lietuvos įmone „Civitta“. Konsorciumą sudariusios įmonės laimėjo „EPSO-G“ skelbtą tarptautinį viešąjį pirkimą.

„Grupės ir jos įmonių strategija atnaujinama siekiant ją aktualizuoti reaguojant į pasauliniu mastu vykstančius pokyčius. Lietuvai nuosekliai siekiant energetinės nepriklausomybės, praėjusių metų pabaigoje pristatėme šalies energetikos viziją iki 2050 m. Joje pateikti scenarijai, kaip Lietuva nuo iškastinio kuro pereitų prie energijos iš atsinaujinančių išteklių, elektrą pasigamintų šalies poreikiams, vandenilio gamybai, o eksportuotų ne tik energiją, tačiau ir aukštesnės vertės tvarius produktus. Kitas žingsnis – energetikos vizijos scenarijus perkelti į Grupės ir jos įmonių strategijas įsivertinant, kaip galime prisidėti įgalinant Lietuvos energetikos sektoriaus transformaciją“, – sako Mindaugas Keizeris, „EPSO-G“ vadovas.

Pasak M. Keizerio, vadovaujantis Lietuvos energetikos vizija iki 2050 m. Energetikos ministerija rengia ir Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos (NENS) atnaujinimus, kurie taip pat turės atsispindėti ir ilgalaikėje Grupės strategijoje.

„Grupės strategijoje, atsižvelgę į regiono bei globalią energetikos viziją ir rengiamą Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategiją, sudėliosime veiksmus ir prioritetus, kaip dirbsime iki 2035 m., o iki 2050 m. bus numatytos pagrindinės strateginių krypčių vystymosi gairės. Strategijoje planuojama įvertinti Grupės augimo galimybes esamose veiklose, plėsti veiklų spektrą, vystyti naujus produktus ir paslaugas, identifikuoti potencialias strategines partnerystes bei kitus būdus augimui“, – teigia M. Keizeris

„EPSO-G“ strategijoje bus nustatytos vidutinio (iki 2035 m.) ir ilgalaikio (iki 2050 m.) laikotarpių Grupės strateginės kryptys, tikslai, priemonės, suformuoti strateginiai ir veiklos rodikliai, kuriais remdamasi Grupė vertins savo tikslų pasiekimo progresą. Ilgalaikės Grupės įmonių, kaip atskirų verslo linijų, strategijos bus parengtos kaip integralios Grupės strategijos dalys.

„EPSO-G“ grupė ilgalaikę strategiją iki 2050 metų kartu su užsienio ir Lietuvos konsultantais planuoja parengti per pirmąjį šių metų pusmetį.

„EPSO-G“ įmonių grupę sudaro valdymo įmonė „EPSO-G“ ir penkios tiesiogiai patronuojamos įmonės „Amber Grid“, „Baltpool“, „Energy cells“, „Litgrid“ ir „Tetas“. „EPSO-G“ ir Grupės įmonės taip pat turi „GET Baltic“, „Baltic RCC“ OÜ ir „TSO Holding“ AS akcijų. „EPSO-G“ vienintelio akcininko teises ir pareigas įgyvendina Lietuvos Respublikos energetikos ministerija.

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-04-05