„EPSO-G“ vadovas Rolandas Zukas nusprendė pasitraukti iš įmonių grupės


2021-12-03
  • flag.png

Energijos perdavimo ir mainų įmonių grupės „EPSO-G“ vadovas Rolandas Zukas artėjant kadencijos pabaigai 2022 metais nusprendė baigti darbą įmonių grupėje ir nuo sausio 3 dienos pasitraukti iš generalinio direktoriaus pareigų. Bendrovės valdyba patenkino jo prašymą.

„EPSO-G“ valdyba inicijavo naujo bendrovės vadovo atranką, planuojama, kad jis bus paskirtas pasibaigus atrankos procesui kovo ar balandžio mėnesį. Laikinai eiti generalinio direktoriaus pareigas nuo sausio 3 dienos valdyba pavedė bendrovės finansų direktoriui Algirdui Juozaponiui, kuris užtikrins bendrovės ir visos įmonių grupės sklandžią veiklą iki bus paskirtas naujas bendrovės vadovas. „EPSO-G“ infrastruktūros padalinio vadovas Tomas Varneckas šiuo laikotarpiu bus atsakingas už strateginių įmonių grupės projektų įgyvendinimą, įskaitant ir Fizinio barjero įrengimą pasienyje su Baltarusija.

„EPSO-G“ vadovo R. Zuko teigimu, įmonių grupė keletą metų iš eilės demonstravo stabilius ir nuolat gerėjančius veiklos bei finansinius rezultatus. Šiemet buvo patvirtinta bendrovės ilgametė strategija, nubrėžusi ne tik įmonių grupės, bet ir šalies energetikos sektoriaus ateitį iki 2030 metų. Laiku ir sėkmingai įgyvendinamas ir Lietuvai itin svarbus Fizinio barjero projektas, kurio abu etapai sėkmingai perėjo į statybos darbų stadiją. „Todėl būtent dabar priėmiau jau kurį laiką brandintą sprendimą, leisiantį man panaudoti sukauptą patirtį kitose veiklos srityse, o įmonių grupei tęsti šalies energetikos sektoriaus transformaciją“, - teigė R. Zukas.

„Dėkoju Rolandui už ilgametį profesionalų ir sėkmingą darbą vadovaujant „EPSO-G“ įmonių grupei. Rolandas šią grupę užaugino nuo embriono stadijos iki dabartinės brandos. Šiuo laikotarpiu jo komanda ir visa įmonių grupė sėkmingai įgyvendino dešimtis strateginės reikšmės energetikos projektų. Naujajam bendrovės vadovui kelsime lūkestį įgyvendinti strategijoje numatytą šalies energetikos sektoriaus transformaciją, iš esmės stiprinti visą įmonių grupę plečiant jos veiklas bei atitinkamai koreguoti įmonių grupės veiklos modelį“, - teigė „EPSO-G“ valdybos pirmininkas Gediminas Almantas.

R. Zukas „EPSO-G" generalinio direktoriaus pareigas eina nuo 2015 metų vasario. Jis šiuo metu eina ir Nacionalinės Lietuvos energetikos asociacijos (NLEA) tarybos nario bei tarptautinės energetikos bendrovių asociacijos Central East European Partners (CEEP) valdybos nario pareigas.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-12-03