EPSO-G grupei priklausantis „Amber Grid“ savo reikmėms naudos saulės energiją


2020-01-27
  • Jauniunai.jpg

VILNIUS. EPSO-G grupei priklausantis dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ taps saulės energiją gaminančiu vartotoju ir pasigamins beveik pusę elektros energijos savo reikmėms iš atsinaujinančių šaltinių. Numatoma iki 2021 m. rudens įmonės teritorijose įrengti apie 1400 kW galios saulės energijos elementų. Leidimus plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus suteikė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba.

„Įsirengdami saulės elektrines ir tapdami gaminančiais vartotojais prisidedame prie Lietuvos strateginio pasirinkimo per dešimtmetį padidinti atsinaujinančių energijos išteklių dalį energetikoje. Taip pat perpus sumažinsime įmonės sąnaudas už veikloje naudojamą elektros energiją. Tai naudinga ir mūsų klientams, nes leis mažinti dujų perdavimo paslaugų kainą“, – sako laikinasis „Amber Grid“ generalinis direktorius Nemunas Biknius.

Saulės elektros energiją numatoma gaminti trijuose „Amber Grid“ objektuose, esančiuose Vilniaus pakraštyje, Gudelių g., Jauniūnų dujų kompresorių stotyje, Širvintų raj. ir šalia Panevėžio, Piniavoje įsikūrusios dujų kompresorių stoties teritorijoje. Pastaruosiuose dviejuose objektuose bus įrengta po 500 kW galios elektrinę, Vilniuje – iki 415 kW. Saulės elektrinių pagaminta elektros energija bus naudojama šiuose objektuose suvartojamos elektros poreikiui padengti. Saulės elektrinių moduliai bus įrengiami ant įmonės pastatų stogų ir ant žemės gamybinėse teritorijose.

„Amber Grid“ valdomi objektai, tokie kaip dujų kompresorių stotys, dujų skirstymo bei apskaitos stotys, per metus vidutiniškai suvartoja apie 3 gigavatvalandes (GWh) elektros energijos. Saulės elektrinių įrengimas ir žaliosios energijos gaminimas savo reikmėms leis išlaidas už elektros energiją sumažinti maždaug perpus.

Skaičiuojama, kad įrengus saulės elektrines, per metus bendrovės reikmėms bus pagaminama apie 1,3 GWh žaliosios elektros energijos. Tai sudarys apie 40 proc. visos įmonės elektros energijos poreikio. Investiciniame projekte, kuris bus apmokamas iš bendrovės lėšų, taip pat numatoma rezervuoti žemės plotą, „Amber Grid“ valdomos Panevėžio dujų kompresorių stoties aikštelėje įrengti dar vieną, iki 815 kW galios saulės elektrinę ateityje.

Saulės elektrinių įrengimas – ne pirma „Amber Grid“ iniciatyva, prisidedant prie žaliosios energijos plėtros skatinimo. 2019 m. operatorius įkūrė ir administruoja dujų, pagamintų iš atsinaujinančių energijos išteklių, nacionalinį kilmės garantijų registrą. Kilmės garantijų sistema leidžia identifikuoti, registruoti ir stebėti dujų, pagamintų iš AEI, kilmę.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-01-27