Į darbo rinką žengianti Z karta įvardijo, kas jiems yra prasminga karjera


2024-03-29
  • EPSO-G karjeros stendas. Prasmių debesies instaliacija.jpg
  • Prasmių debesis.png

Z kartai daugiausia prasmės karjeroje teikia laisvė, aiškaus tikslo turėjimas ir vertės kūrimas. Tai atskleidė šiųmetėje parodoje „Studijos & Karjera Lietuvoje 2024” dalyvavę studentai ir moksleiviai. Jaunuoliai kūrė „prasmių debesį“, kuriame įvardyta, kokios prasmės ieškoma karjeroje.

Kovo 28-29 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko paroda „Studijos & Karjera”, kurios metu studentai ir moksleiviai turėjo galimybę ne tik susipažinti su studijų programomis Lietuvos aukštosiose mokyklose, bet ir pakalbėti apie savo būsimo karjeros kelio prasmę.

Energijos perdavimo ir mainų įmonių grupės „EPSO-G“ karjeros stende „prasmių debesį“ kūrę parodos dalyviai išskyrė žodžius, kurie jiems simbolizuoja vertingą darbą. Tarp 10 daugiausiai paminėtų reikšmių, kurios apibūdina prasmę karjeroje, pateko laisvė, aiškaus tikslo turėjimas, vertės kūrimas, nauda visuomenei, nepriklausomybė, vertingas darbas Lietuvai, saviraiška, pinigai, galimybė kurti, tobulėjimas.

Augantis energetikos sektorius traukia talentus

Šią instaliaciją sukūrusios įmonių grupės „EPSO-G“ vadovas Mindaugas Keizeris sako, kad nors vadinamoji Z karta, kuri šiuo metu aktyviai įsitvirtina darbo rinkoje, turi išskirtinį požiūrį į darbą, daugelį paminėtų prasmės elementų galima jau šiandien atrasti energetikos sektoriuje.

„Šiandien energetikos sektorius itin patraukli vieta prasmingai karjerai, nes ši sritis Lietuvoje išgyvena tikrą  transformaciją. Sektoriaus dalyviai ir darbuotojai padeda sparčiai Lietuvai eiti link energetinės nepriklausomybės. Šis procesas didina energetikos specialistų poreikį ir jau galima teigti, kad tai tampa naująją IT sritimi. Vien iki 2030 m. Lietuvai reikės 2500 energetikos specialistų ir kvalifikuotų specialistų, o darbas šioje srityje apima ne tik inžinerijos, bet ir IT technologijų, duomenų valdymo, dirbtinio intelekto ir daugelio kitų sričių išmanymą“, – akcentuoja „EPSO-G“ vadovas M. Keizeris.

Jaučia didesnį kasdienio darbo prasmingumą

Darbo rinkos specialistai pripažįsta, kad prasmės jausmas kasdieniame darbe yra svarbus kriterijus ne tik personalo išlaikyme, bet ir komandų produktyvume.

Personalo konsultacinės įmonės „Addelse“ kasmet atliekami Lietuvos darbuotojų įsitraukimo tyrimai atskleidžia, kad jau kelerius metus valstybės valdomose įmonėse (VVĮ) darbuotojų įsitraukimas į darbą, pasitenkinimas juo ir įgalinimas yra aukštesni nei privačiose bendrovėse.

„Šiemet net 74 proc. VVĮ darbuotojų išskyrė, kad jų atliekamos užduotys prasmingos, kai tuo tarpų privačiose kompanijose šis skaičius siekė 61 proc. VVĮ darbuotojus motyvuoja jų darbo prasmingumas, nes jaučiasi dirbantys visuomenei reikalingą, naudingą, svarbų darbą, kuris turi įtakos ne tik įmonės rezultatams, bet visiems Lietuvos gyventojams“, – pažymi personalo konsultacinės įmonės „Addelse“ ekspertė dr. Natalija Norvilė.

Naujausias Lietuvos darbuotojų įsitraukimo tyrimas rodo, kad iš visų ekonominių veiklos šakų dirbantieji energetikos sektoriuje yra aktyviausiai įsitraukę į darbą ir labiausiai linkę rekomenduoti savo įmonę kaip gerą darbdavį.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-04-05