Į naują „Litgrid“ valdybą siūlomi nepriklausomi nariai iš Nyderlandų, Vokietijos ir Belgijos elektros energetikos bendrovių


2024-04-26
  • LG ofisas.jpg

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ patronuojanti bendrovė „EPSO‑G“ nominavo valdybos narius, kurie bus renkami akcininkų susirinkime. Naujai formuojamoje valdyboje siūlomi trys iki šiol valdyboje dirbę nariai ir du nauji nepriklausomi nariai iš Nyderlandų, Vokietijos ir Belgijos elektros perdavimo sistemos operatorių vadovų komandų.

Nauja „Litgrid“ valdyba ketverių metų kadencijai bus renkama visuotinio akcininkų susirinkimo metu antradienį, balandžio 30 dieną.

Į „Litgrid“ valdybą siūlomi trys iki šiol joje dirbę nariai: Mindaugas Keizeris, energijos perdavimo ir mainų įmonių grupės „EPSO-G“ vadovas, Tomas Varneckas, „EPSO-G“ grupės infrastruktūros ir projektų valdymo vadovas, ir Gediminas Karalius, Energetikos ministerijos Energetinio saugumo grupės patarėjas.

Į valdybą kaip nepriklausomi nariai nominuoti Tim Meyerjürgens, elektros perdavimo sistemos operatorės „TenneT“ vykdomasis vadovas Nyderlanduose ir Vokietijoje, ir Pierre-Henri D’Haene, Belgijos elektros perdavimo sistemos operatorės „Elia“ strategijos, transformacijos ir tvarumo vadovas.

„Perdavimo tinklai yra energetikos pokyčių stuburas. Sparti ir efektyvi infrastruktūros plėtra yra ypatingai svarbi Europos ekonomikos transformacijai, todėl visoje Europoje turime glaudžiai bendradarbiauti, kad kartu įveiktume iššūkius. „Litgrid“ yra šios transformacijos centre. Energetikos sistemai pereinant prie atsinaujinančių išteklių ir netrukus įvyksiant sinchronizacijai su kontinentine Europa laukia reikšmingi darbai ir man bus labai malonu, jei galėsiu prisidėti savo patirtimi, sukaupta perdavimo tinkluose Vokietijoje ir Nyderlanduose“, – sako Tim Meyerjürgens.

„Jungiuosi prie „Litgrid“ valdybos kai Europa spartina perėjimą prie elektrifikacijos, siekdama klimato tikslų ir tuo pačiu palaikydama pramonės augimą. Tarpkultūrinė patirtis Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Europoje, taip pat eitos pareigos – skaitmenizacijos vadovo energetikos sektoriuje bei strategijos įgyvendinimo ir transformacijos vadovo „Elia“ – suteikia pagrindą reikšmingai prisidėti prie „Litgrid“ veiklos. Esu pasiruošęs padėti stiprinti infrastruktūros plėtrą, sistemos atsparumą ir skatinti skaitmenizaciją. Džiaugiuosi galimybe bendradarbiauti su išskirtiniais „Litgrid“ valdybos nariais ir kartu su visais „Litgrid“ darbuotojais kurti Lietuvos elektros energetikos ateitį“, – sako Pierre-Henri D’Haene.

Nyderlandų „Tennet“ valdo elektros perdavimo tinklą Nyderlanduose, bendrovė taip pat yra viena iš keturių Vokietijos elektros perdavimo sistemos operatorių.

„Elia Group“ yra kontroliuojančioji bendrovė, kuri valdo „Elia Transmission Belgium“, Belgijos elektros perdavimo tinklo operatorę, „Eurogrid International“, kurios veikla apima „50Hertz“, vieną iš keturių Vokietijos elektros perdavimo sistemos operatorių, ir „Elia Grid International“, grupės tarptautinę konsultacijų bendrovę.

Nepriklausomi valdybos nariai naujai formuojamoje „Litgrid“ valdyboje bus atsakingi už technologijų ir skaitmenizavimo sprendimų bei verslo plėtros valdymo sritis. „EPSO-G“ atstovai valdyboje kuruos strateginio ir finansų valdymo bei infrastruktūros plėtros sritis. Energetikos ministerijos atstovas kuruos Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos įgyvendinimo ir nacionalinio saugumo interesų priežiūros sritį.

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-04-26