Nominuota naujoji „Baltpool“ valdyba 2024 – 2028 m. kadencijai


2024-04-26
  • nauja-valdyba-2024-e1714137804600-1024x512.jpg

Tarptautinė biokuro birža „Baltpool“ paskelbė apie penkis naujajai bendrovės valdybai nominuotus narius. Už kandidatus į valdybą bus balsuojama eiliniame visuotiniame bendrovės akcininkų susirinkime balandžio 30 dieną. Iki šiol pareigas ėjusi bendrovės valdyba darbus baigė balandžio 20 d.

Į naująją „Baltpool“ valdybai akcininkai delegavo šiuos atstovus: Mindaugą Naviką „KN Energies“ komercijos vadovą, Simoną Grinevičienę, „EPSO-G“ organizacijos vystymo ir kultūros vadovę, Valdemarą Bagdoną, „EPSO-G“ reguliavimo vadovą.

Taip pat nominuoti nepriklausomi valdybos nariai – Vytautas Vorobjovas, „Dotcon“ vadovaujantysis partneris, „AMZ CREW“ vadovaujantysis partneris ir dabartinis „Baltpool“ valdybos narys; Dainius Liulys, antrepreneris ir investuotojas, „DL Invest and Consulting” vadovas.

Naujojoje valdyboje darbus pratęsiantis dabartinis bendrovės valdybos narys Vytautas Vorobjovas teigia artimiausioje ateityje matantis dar spartesnę tarptautinę „Baltpool“ biokuro biržos plėtrą.

„Nekantriai laukiu pratęsti darbus antrojoje kadencijoje „Baltpool“ valdyboje. „Baltpool“ jau tapo platforma, kuriančia Baltijos šalių regiono biokuro rinką, užtikrinančia jos efektyvumą ir dar didesnį skaidrumą. Esu tikras, kad „Baltpool“ ateitis – Europos masto biokuro prekybos ekosistema. Pagrindinis sparčios „Baltpool“ plėtros variklis – komanda, todėl labai džiaugiuosi galėdamas dar ketverius metus dirbti su šiais talentingais ir profesionaliais žmonėmis“, – sako V. Vorobjovas.

Sparčią „Baltpool“ užsienio plėtros viziją mato taipogi antras nominuotas nepriklausomas valdybos narys Dainius Liulys.

„Prisijungiu prie „Baltpool“ valdybos paspartinti šios įmonės žingsnius link įmonės vizijos tapti Nr.1 pasirinkimu biokuro prekybai Europoje. Lietuvoje šis tikslas yra pasiektas. Stiprinsime savo pozicijas tarptautinėse rinkose, diegdami inovatyvius sprendimus, kuriuos įgalina platformos verslo modelis.”, – teigia, D. Liulys

Dabartinę „Baltpool“ valdybą iki šiol sudarė Ieva Kuodė (valdybos pirmininkė), Rytis Valūnas, Gediminas Mikaliūnas, Vytautas Vorobjovas ir Viktoras Baltuškonis (iki 2023 m. kovo 31 d.).

Šios valdybos kadencijos metu „Baltpool“ pajamos išaugo dvigubai – nuo 0,97 mln. eurų 2019 metais, iki 1,83 mln. eurų 2023 metais. Didžiausią pajamų prieaugio dalį „Baltpool“ uždirbo iš komercinės veiklos. 2020 metais buvo patvirtinta nauja “Baltpool” strategija, kurios prioritetas – biokuro biržos plėtra užsienio šalyse.

Vienas iš svarbiausių šios kadencijos valdybos pasiekimų – 2023 m. įdiegta nacionalinė biokuro tvarumo schema „RED BP“, kuri pelnė ne tik Lietuvos, bet ir užsienio partnerių pasitikėjimą. Startavus nacionalinei tvarumo sistemai „RED BP“ sertifikatu pažymėtas biokuras prekyboje sudarė 80 proc. iš viso biržoje nupirkto biokuro. Biokuro tvarumo schemoje šiuo metu jau dalyvauja daugiau dalyvių nei bet kurioje kitoje biokuro prekybos schemoje Baltijos šalyse. „RED BP“, kaip tinkamą schemą biokuro tvarumo pagrindimui, praėjusiais metais pripažino Latvijos ministrų kabinetas.

Pagrindiniai „Baltpool“ valdymo organai yra visuotinis akcininkų susirinkimas, valdyba ir bendrovės vadovas. Visuotinis akcininkų susirinkimas yra aukščiausias „Baltpool“ valdymo organas, skiriantis ir atšaukiantis valdybos narius. Valdyba yra atskaitinga visuotiniam akcininkų susirinkimui. Bendrovės valdybą sudaro penki nariai, renkami ketverių metų kadencijai.

Bendrovės įstatuose įtvirtintas siekis, kad du kandidatai į valdybos narius būtų siūlomi patronuojančios bendrovės („EPSO-G“), o vienas kandidatas – mažumos akcininko („KN Energies“). Renkant valdybos narius taip pat turi būti užtikrinama, kad valdybos sudėtyje būtų ne mažiau kaip du nepriklausomi nariai.

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-04-26