Papildomiems fizinio barjero pasienyje su Baltarusija statybų darbams skelbiama rinkos konsultacija


2022-02-18
  • 1.jpg

Energijos perdavimo ir mainų įmonių grupė „EPSO-G“ papildomiems fizinio barjero pasienyje su Baltarusija projekto įgyvendinimo metu atsiradusiems darbams penktadienį paskelbė rinkos konsultaciją. Siekiant, kad pirmojo pirkimo metu konkursą laimėję rangovai fizinio barjero statybų darbus baigtų kokybiškai ir laiku, papildomai atsiradusiems ir sutartyse su esamais rangovais nenumatytiems darbams, nuspręsta skelbti naują rinkos konsultaciją, o po jos darbų pirkimą. Papildomų darbų ir paslaugų pirkimo suma paaiškės po konsultacijos su rinkos dalyviais.

Išlaidos nenumatytiems ir papildomiems darbams buvo suplanuotos skaičiuojant projekto biudžetą, todėl fizinio barjero projekto biudžetas - 152 mln. eurų - viršijamas nebus.

Rinkos konsultacijoje galimi tiekėjai kviečiami dalyvauti iki vasario mėnesio 28 dienos. Rinkos konsultacijos metu „EPSO-G“ sieks įvertinti fizinio barjero statybos darbų metu dėl gamtinės specifikos atsiradusių ar Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) išsakytų papildomų darbų įkainius. Projekto įgyvendinimo metu papildomai reikia vandens nuleidimui reikalingų įrenginių, taip pat įrengti tiltelius sunkiai praeinamose vietose, augmenijos ir miško šalinimo darbų už fizinio barjero darbų zonos patrulio takui įrengti, senų spynų ant esamų tvorų keitimo paslaugų, papildomų vartų ir vartelių įrengimo darbų, papildomų koncertinos ir tvoros montavimo darbų vietose, kur anksčiau fizinis barjeras nebuvo planuotas.

Po rinkos konsultacijos pirkimą papildomiems darbams planuojama skelbti kovo mėnesį, o darbus, pirkimą laimėję rangovai, turės atlikti iki rugpjūčio 10 dienos. Visas fizinis barjeras pasienyje su Baltarusija bus įrengtas iki šių metų rugsėjo 1 dienos.

Įgyvendinant pirmąjį statybų projektą jautriausiuose ir gausiausių migrantų srautų sulaukusiuose pasienio ruožuose, bendrovė „Tetas“ juose šių metų pradžioje baigė tiesti koncertinos užtvarą, o iki balandžio pabaigos turi įrengti ir tvoros segmentus. Projektavimo, medžiagų pirkimo, statybos ir kitus susijusius darbus, „Tetas“ atliks už maždaug 30 mln. eurų (skaičiuojant be PVM).

Du antrojo projekto etapo ruožus – maždaug 100 kilometrų ilgio pietinį ruožą ir maždaug 70 kilometrų ilgio šiaurinį ruožą – įrengs jungtinės veiklos pagrindu dirbsiančios bendrovės „Kauno tiltai“ ir „Alkesta“. Sutarčių su šiomis bendrovėmis vertė siekia atitinkamai 16,6 mln. eurų ir 15,6 mln. eurų (skaičiuojant be PVM). Maždaug 100 kilometrų ilgio pietrytiniame ruože koncertiną ir tvorą įrengs bendrovė „Brosta“, sutarties su ja vertė siekia maždaug 27,1 mln. eurų (skaičiuojant be PVM). Rytiniame maždaug 100 kilometrų ilgio ruože koncertiną įrengs ir tvorą statys „EPSO-G“ grupės bendrovė „Tetas“, sutarties vertė – maždaug 29,1 mln. eurų (skaičiuojant be PVM).

Skaičiuojant kartu su kariškių, ugniagesių ir kitų bendrovių nutiesta koncertina, šiuo metu užtvaro pasienyje ilgis siekia maždaug 240 kilometrų, o 4 metrų aukščio tvoros segmentų yra pastatyta daugiau nei 70 kilometrų. Kasdien koncertinos užtvaras pasienyje pailgėja dar maždaug 3 kilometrais, darbus pasienyje vykdančios bendrovės yra sutelkusios maždaug 700 užtvarą statančių darbuotojų ir daugiau nei 100 technikos vienetų: poliakalių, ekskavatorių, krautuvų, traktorių, kėlimo platformų ir kitų įrenginių.

Su rinkos konsultacija susijusius dokumentus rasite čia.

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-06-17