Pasiūlymus statyti fizinį barjerą pasienyje su Baltarusija pateikė 12 bendrovių


2021-10-18
  • JA5A4931_webui.jpg

Fizinio barjero prie sienos su Baltarusija projektą įgyvendinančios „EPSO-G“ paskelbtame antrojo etapo įrengimo darbų pirkime savo pasiūlymus pateikė 12 tiekėjų. Maždaug 400 kilometrų ilgio pasienio ruožas buvo suskaidytas į keturias dalis, o kiekvieną ruožą įrengti pretenduoja nuo 7 iki 10 tiekėjų. Sutartis su geriausias sąlygas pasiūliusiais tiekėjais planuojama pasirašyti lapkritį, iki to laiko tiekėjų pasiūlymai bus vertinami, bendrovės bus kviečiamos deryboms.

Darbus antrajame fizinio barjero projekto etape konkursą laimėjusios bendrovės turės baigti iki kitų metų rugsėjo.

Teikti pasiūlymus antrojo etapo statybos darbams buvo pakviesti 54 tiekėjai, daugelis jų dalyvavo prieš pirkimą skelbtoje rinkos konsultacijoje. Iki pirminių pasiūlymų pateikimo potencialiems teikėjams buvo atsakyta į beveik 200 klausimų, 6 iš jų buvo organizuojama pasienio ruožų apžiūra. „EPSO-G“ iniciatyva į šio pirkimo komisiją buvo pakviesti du Viešųjų pirkimų tarnybos specialistai. Tikimasi, kad tai leis sklandžiau pasirinkti tiekėjus ir greičiau pradėti fizinio barjero įrengimo darbus pasienyje.

Maždaug 100 kilometro ilgio fizinio barjero pirmojo etapo įrengimo darbus labiausiai pažeidžiamose vietose prie sienos su Baltarusija „EPSO-G“ grupės įmonė „Tetas“ pradėjo rugsėjo pabaigoje. Šiuo metu pasienyje tiesiama koncertina, spalio pabaigoje šalia jos bus pradėti statyti ir tvoros segmentai. Pagal Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) techninius reikalavimus gaminamus tvoros segmentus „Tetui“ tieks Lenkijos ir Nyderlandų gamintojai.

Intensyviausiai medžiagos koncertinos tiesimui ir tvorai statyti pirmajame projekto etape bus tiekiamos lapkričio ir gruodžio mėnesiais – tuo metu planuojama ir didžiausia darbuotojų mobilizacija, sparčiausiai ilgės ir fizinis barjeras.

Pirmojo etapo – maždaug 100 km dviejų dalių fizinio barjero – koncertinos piramidės ir tvoros segmentų su koncertinos spirale viršuje įrengimo darbus „Tetas“ planuoja baigti iki 2022 m. balandžio 30 dienos. Visas fizinis barjeras Lietuvos pasienyje su Baltarusija bus įrengtas iki kitų metų rugsėjo 1 dienos.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-10-27