Lietuvos energetikos vizija 2050 (2023)

  • Picture1.jpg

Informacija apie projektą:

Energetikos vizijoje iki 2050 metų pateikti scenarijai, kurie atveria galimybes Lietuvai tapti naujos kartos pramonės plėtros centru ir klimatui neutralia valstybe. Lietuva nuo iškastinio kuro pereitų prie elektros iš atsinaujinančių energijos išteklių, elektrą pasigamintų šalies poreikiams, vandenilio gamybai, o eksportuotų ne tik energiją, tačiau ir aukštesnės vertės tvarius produktus.

Energetikos transformacijos kryptis Energetikos ministerijos užsakymu parengė energijos perdavimo ir mainų įmonių grupė „EPSO-G“ kartu su tarptautinės konsultacijų įmonės DNV ekspertais. Taip pat buvo bendradarbiaujama su Lietuvos pramonės, energetikos įmonėmis ir ekspertais. 

Lietuvos energetikos vizija 2050
Lietuvos energetikos vizija 2050 (EPSO-G prezentacija)

PROJEKTO TIKSLAI IR SVARBA:

Šiuo metu Lietuva yra priklausoma nuo gamtinių dujų, naftos ir elektros energijos importo, tačiau iki 2050 m. situacija pasikeis iš esmės, palaipsniui atsisakant iškastinio kuro ir jį pakeičiant elektra iš atsinaujinančių energijos šaltinių, biodujomis ir vandeniliu. Didžioji dalis elektros energijos 2050 m. bus tiekiama iš sausumoje ir jūroje esančių vėjo jėgainių, saulės elektrinių, taip pat kitų lanksčių energijos generacijos įrenginių. 

Lietuvos energetikos vizija ketinama vadovautis ir planuojant bei įgyvendinant strateginius energetikos projektus. Taip pat, tikėtina, ji taps svarbiu atskaitos tašku peržiūrint ir Nacionalinę energetinės nepriklausomybės strategiją.

Paskutinė atnaujinimo data: 2024-03-26