Pirmasis Lietuvos jūrinio vėjo jėgainių parkas (2023)

  • Depositphotos_3113368_XL.jpg

Informacija apie projektą:

Pirmasis jūrinio vėjo parkas Baltijos jūroje – vienas iš svarbiausių Lietuvos energetinės nepriklausomybės projektų. Jis ženkliai padidins elektros atsinaujinančių energijos išteklių gamybą ir taip sumažins Lietuvos priklausomybę nuo elektros importo bei užtikrins mažas elektros kainas gyventojams.

Planuojama, jog 2028 metais  Lietuvos teritoriniuose vandenyse ties Palanga pradėsiantis veikti maždaug 700 MW galios jūrinio vėjo parkas Baltijos šalyse pagamins iki 3 TWh žaliosios elektros energijos per metus, o tai užtikrintų iki ketvirtadalio Lietuvos elektros energijos poreikio, taip pat pritrauks virš 1 mlrd. eurų investicijų ir sukurs mažiausiai 1,3 tūkst. naujų darbo vietų. Jūrinio vėjo elektrinių parkui numatytos teritorijos plotas Baltijos jūroje siekia apie 137,5 km2 . Parkas nuo kranto bus nutolęs apie 30 kilometrų.

Projekto įgyvendintojai: Lietuvos Respublikos energetikos ministerija kartu su UAB „EPSO-G” ir VšĮ „Lietuvos energetikos agentūra” 

Daugiau informacijos apie projektą: Lietuvos Respublikos energetikos ministerija

PROJEKTO TIKSLAI IR SVARBA:

  • Jūrinio vėjo jėgainės projektas leis įgyvendinti pagrindinį Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos tikslą atsinaujinančių energijos išteklių srityje – toliau didinti atsinaujinančių energijos išteklių dalį Lietuvos vidaus energijos gamyboje ir galutiniame energijos suvartojimo balanse, taip mažinant priklausomybę nuo iškastinio kuro importo ir didinant vietinės elektros energijos gamybos pajėgumus;
  • Jūrinio vėjo parkas leis užtikrinti žemesnes elektros kainas Lietuvos gyventojams ir įmonėms;
  • Vėjo energijos šaltiniai yra atsinaujinantys, vadinasi, neišsenkantys;
  • Iš vėjo pagaminta energija neteršia oro ir leidžia mažinti poveikį klimatui;

Naudos Palangos miesto gyventojams:

  • planuojama, kad Palangos miesto savivaldybės biudžetas bus papildytas apie 3 mln. Eur, kuriuos parko vystytojas bus įpareigotas sumokėti nuo sugeneruotos ir į tinklą pateiktos elektros kiekio;
  • planuojama sukurti net 1,3 tūkst. naujų darbo vietų.
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-08-11